W ZGODZIE Z NATURĄ

Gaia Park to zielone osiedle, które nie tylko żyje w zgodzie z naturą, ale także stale z nią współpracuje – dla dobra mieszkańców i środowiska.

4 FILARY NA LATA

Gaia Park to zielone osiedle, które nie tylko będzie żyć w zgodzie z naturą, ale także stale z nią współpracować – dla dobra mieszkańców i środowiska. Inwestycja oparta będzie na czterech kluczowych filarach: energii, wodzie, powietrzu i społeczności.

4 FILARY NA LATA

ENERGIA

energia z natury

Żyjemy w czasach, w których świat nękają deficyty energii. Ceny ciągle rosną, maleje dostępność a koszt jej wytworzenia jest coraz wyższy – również z ekologicznego punktu widzenia. Dlatego w Gaia Park postawimy na odnawialne źródła i zieloną energię.

Nasza elektrownia wiatrowo-fotowoltaiczna Profbud dostarczy energię potrzebną w domu do codziennego życia, zasili gruntową pompę ciepła oraz system rekuperacji. Połączenie wiatru i fotowoltaiki dostarczy prąd do domów, samochodów i pozwoli na znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.


Korzyści dla mieszkańców:
 • Darmowy prąd przez 20 lat
 • Rachunki za prąd bliskie zeru
 • Zasilanie domu, gruntowej pompy ciepła i rekuperacji
 • Gwarancja zielonej energii pochodzącej z pewnego źródła

Gruntowe pompy ciepła to przede wszystkim wysoka wydajność, wynikająca z dużej ilości energii cieplnej skumulowanej w gruntach. Dzięki małym wahaniom temperatury zapewniają stabilność bez względu na porę roku. Pompy stanowią świetną alternatywę do coraz droższych paliw kopalnych oraz nie wymagają obsługi ze strony użytkowników.


Korzyści dla mieszkańców:
 • Duża efektywność energetyczna
 • Ogrzewanie i chłodzenie domu
 • Brak grzejników (ogrzewanie podłogowe)

eKo ROZWIĄZANIA DLA TWOJEGO DOMU

POZNAJ EKO INNOWACJE W MIASTECZKU GAIA PARK
Odtwórz wideo

Woda

W zgodzie z naturą

Z każdym dniem status wody zbliża się do określenia jako „płynnego złota”. Zapotrzebowanie rośnie, zasoby maleją… Dlatego odpowiedzialna – i efektywna – gospodarka wodna to nie tylko ukłon w stronę naszej planety, ale także naszej przyszłości.

Magazynowanie deszczówki w podziemnych zbiornikach pozwoli na podlewanie domowych ogródków oraz zielonych części wspólnych. Dzięki temu zmniejszamy zapotrzebowanie na wodę dostarczaną przez wodociągi. Mądra gospodarka wodna sprawi, że w Gaia Park żadna kropla się nie zmarnuje.


Korzyści dla mieszkańców:
 • Magazynowanie deszczówki w zbiornikach podziemnych
 • Wygoda i dostępność wody do podlewania zieleni
 • Oszczędność wody oraz pieniędzy
 • Zapasowe źródło wody

Naturalna retencja pozwoli na efektywną i ekologiczną gospodarkę zasobami wodnymi, a w razie nadmiaru woda zostanie redystrybuowana i wykorzystana do podlewania wspólnej zieleni oraz zasilenia oczek wodnych. Wykorzystanie każdej kropli ma pozytywny wpływ na zmniejszanie śladu węglowego.


Korzyści dla mieszkańców:
 • Niższe koszty utrzymania zieleni
 • Świadoma i ekologiczna gospodarka ograniczonym zasobem
 • Rezerwuar wody na czas suszy

Ogród deszczowy to nie tylko amazońskie lasy z bujną roślinnością. To także bioróżnorodny ogród w Gaia Park z licznymi trawami, drzewami i kwiatami, które pozwolą poczuć, że natura otacza nas z każdej strony.


Korzyści dla mieszkańców:
 • Bioróżnorodność - ogród przyciąga ptaki i drobne zwierzęta
 • Usuwanie zanieczyszczeń i osadów gruntowych
 • Zapobieganie podtopieniom i obniżaniu się poziomu wód gruntowych
 • Obniżenie poziomu kortyzolu (hormonu stresu)

Powietrze

Odetchnij pełną piersią

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna dla człowieka jest jakość powietrza, dlatego w Gaia Park zastosujemy odnawialne źródła energii i wymiany powietrza oraz zaprojektujemy zieleń tak,
by wytwarzała jak najwięcej tlenu dla mieszkańców.

Park tlenowy Gaia Park będzie składał się z ok. 10 hektarów terenów zielonych, dostępnych dla wszystkich mieszkańców. Wśród nich będzie można znaleźć “lasy tlenowe”, czyli starannie wyselekcjonowaną roślinność, wybraną tak, żeby pochłaniała jak największe ilości dwutlenku węgla, dając w zamian jak najwięcej tlenu.


Korzyści dla mieszkańców:
 • 10 hektarów terenów zielonych
 • Wyselekcjonowana roślinność do pochłaniania CO2 i emitowania dużych ilości tlenu

Rekuperacja to fundament dobrego samopoczucia w domu. W budynkach występuje nawet 5 razy więcej zanieczyszczeń niż na zewnątrz. Sprawny system rekuperacji pozwoli regulować jakość i wilgotność powietrza, oraz oszczędzać ciepło (minimalizując koszty ponownego nagrzania przestrzeni).


Korzyści dla mieszkańców:
 • Regulacja jakości i wilgotności powietrza
 • Oszczędność ciepła
 • Niskie koszty ogrzewania

Społeczność

przestrzeń spotkań w obrębie natury

Gaia Park to nie tylko naturalne, ekologiczne rozwiązania. To także społeczność, w której każdy będzie mógł poczuć się częścią wspólnoty i natury. Do dyspozycji mieszkańców będzie mnóstwo terenów zielonych, oczka wodne, miejsca spotkań, pikników, wybieg dla psów a nawet wspólne szklarnie z warzywami. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas przygotujemy ścieżki rowerowe i biegowe, łączące się z okolicznymi trasami.

Kliknij w ikonę, aby poznać więcej szczegółów

NATURA W ZASIĘGU RĘKI

Twoje miejsce na ziemi

Jeśli kochasz zieleń, powietrze i wodę; chcesz być częścią otwartej społeczności ale także być blisko natury. Jeśli pragniesz wygody, ale także spokoju, a zdrowie Twoje i Twoich bliskich to dla Ciebie priorytet… Gaia Park to miejsce dla Ciebie. Tu możesz cieszyć się naturą i pomóc nam o nią zadbać. Pozwól nam przedstawić Ci szczegóły.

Poznajmy się

Zadzwoń + 48 605 606 606

lub napisz gaiapark@profbud.info

  Wideo-rozmowa

  Niniejszym wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od firmy Grupa Profbud Sp. z o.o. drogą elektroniczną na podany w formularzu adres e-mail zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
  Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez firmę Grupa Profbud Sp. z o.o. (dalej „Administratora”).
  Prawa osoby, której dane osobowe dotyczą: Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą - zobacz więcej
  a) iż Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przeze mnie zgody na ich przetwarzanie, do czasu wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie danych lub wycofania zgody na ich przetwarzanie; b) o prawie do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych dotyczących osoby, której dane dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawie do przenoszenia danych; c) o prawie do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie; d) o uprawnieniu do uzyskania od Administratora potwierdzenia, czy przetwarza jego dane osobowe, a jeżeli ma to miejsce, o uprawnieniu do uzyskania dostępu do nich oraz informacji o danych osobowych, wskazanych w art. 15 ust. 1 RODO; e) o prawie wniesienia skargi na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego;
  Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem Danych Osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego „RODO”).